İğne ve Köpük Skleroterapi Yöntemleri - ALANYA VARİS KLİNİĞİ

Yapacağımız muayene ve ultrason sonucunda ileri derecede varis saptanmayan ve ameliyat gerekmeyen hastada varisler için kullandığımız bir tedavi şeklidir. Varisli damarın içine çok ince bir iğne ile girilerek damar duvarlarında reaksiyon meydana getiren sıvı veya köpük özellikli madde verilir. Varislerin büyük bir kısmı ilk anda, diğerleri ise birkaç haftada veya ayda kaybolurlar.
Safen ven dediğimiz , bozukluğunda en çok varislere yol açan damarda problem varsa; köpük tedavisi yeterli verimi vermeyeceği gibi, yeni varislerin oluşumu kaçınılmazdır. Bu nedenle önce safen ven tedavi edilmeli, sonrasında köpük tedavisi yapılmalıdır.
Kliniğimizde köpük tedavilerinde anestezi uygulamıyoruz. Sadece köpük tedavisi gereken durumlarda işlem 10-30 dk. sürmekte. Hasta hemen yürütülmekte ve taburcu edilmektedir. İşlem genelde ağrısız olduğu için lokal anestezi uygulanmamaktadır.
Varislerin yoğunluğuna göre seans sayısı belirlenmektedir. Hastadan hastaya varis kaybolma süreleri değişmektedir (2 hafta-6 ay). Bu tedaviden sonra en önemli konu hastaların sabırlı olmalarıdır. Tedavinin mükemmel etkisini görmek bazen bir kaç ay alabilir. Bu süre genellikle kişinin bünyesi ile ilgilidir ve kişiden kişiye değişir.

Leave a comment