Kılcal damar (Telenjiektazi) Radyofrekans ve Lazer Tedavileri - ALANYA VARİS KLİNİĞİ / PHLEBOLOG

İnce çizgiler şeklinde deride belirginleşen damarlara ”Telenjiektazi” diyoruz. Altta yatan bazı hastalıklara bağlı olabilse de genelde kanama ve morarma yapmazlar.  Daha çok kozmetik sorun yaratırlar.
Bu damarlar spider (örümcek ağı) şeklinde dallanan , hafif deriden kabarık ya da bir ben gibi noktasal tarzda olabilir. Yüzde daha çok burun kenarı ve göz altı bölgede görülse de boyuna kadar yayılabilmekteler. Hatta omuz ve sırt bölgesinde , göğüs bölgesinde de görülebilmekteler. Telenjiektazilerle bacaklarda daha sık karşılaşıyoruz.
Kliniğimizde Telenjiektazilerin tedavisinde etkili ve güvenilir bir yöntem olan Radiofrekans uyguluyoruz. Genelde telenjiektazilerin sıklığına göre birkaç seansta yüksek oranda telenjiektazileri yok ediyoruz.
İşlem sonrası yazacağımız bakım kreminin mutlaka kullanımı gerekmekte.Ayrıca uygulama bölgesi güneş ışınlarına maruz kalmamalı, kalacak ise yüksek faktör koruyucu güneş kremleri kullanılmalıdır. Oluşabilecek hafif kızarıklık ve tahriş bir kaç gün içinde düzelmektedir. İşlemden 3-4 hafta sonra yapılacak kontrol muayenede ek seans gerekliliğine karar verilir. Ve gerekiyorsa tekrar kılcal damarlara lazer uygulanır. Genelde bu ek seans yeterli olmaktadır.

Leave a comment